Metamorfozy

Jacek - 3 miesiące redukcji

1 listopada 2021

Czas współpracy: 3 miesiące,

Wykorzystana oferta: plan dietetyczny - 14-dniowy jadłospis, plan treningowy w systemie split - 4x w tygodniu, regularne kontrole postępów i konsultacje.

Wynik: niemal -5 kg spalonej tkanki tłuszczowej, przy zachowaniu prawie całkowitej beztłuszczowej masy ciała. Odsłonięcie atrybutów i wyostrzenie sylwetki, widoczne zmniejszenie retencji wody podskórnej.

czytaj dalej

Marcin - efekty rocznej współpracy

27 września 2021

Motywację na dziś sponsoruje nam Marcin!

Czas współpracy: 1 rok,

Wykorzystana oferta: plan dietetyczny - 14-dniowy jadłospis, plan treningowy w systemie split - 5x w tygodniu oraz regularne kontrole postępów i konsultacje.

Wynik: -23,5 kg, poprawiając jednocześnie kompozycję sylwetki. W trakcie trwania współpracy wyraźnie udało nam się zwiększyć masę mięśniową, która posłuży nam w kolejnym etapie redukcji tkanki tłuszczowej.

czytaj dalej

Wojtek - miesięczna redukcja

17 lipca 2021

Czas współpracy: różnica pomiędzy zdjęciami - 1 miesiąc.

Wykorzystana oferta: plan dietetyczny : 7-dniowy jadłospis, indywidualnie dobrany plan treningowy, stała współpraca coachingowa.

Wynik: - 6 kg wagi, z czego część było efektem lekkiego odwodnienia do sesji zdjęciowej.

czytaj dalej

Ania - efekty treningów siłowych

11 marca 2021

Czas współpracy: 6 tyogodni,

Wykorzystana oferta: plan dietetyczny: 7-dniowy jadłospis, indywidualnie dobrany plan treningowy z uwzględnieniem priorytetów na dolne partie oraz ramiona, treningi personalne.

Wynik: redukcja wagi o zaledwie 3 kilogramy, jednak przy znacznej poprawie jakości sylwetki. Pozbyliśmy się sporej części tkanki tłuszczowej i wody podskórnej, budując w tym samym czasie masę mięśniową, co finalnie dało efekt wysmuklenia i utwardzenia sylwetki.

czytaj dalej

Dawid - trzymiesięczna rekompozycja

18 stycznia 2021

Czas współpracy: 3 miesiące.

Wykorzystana oferta: plan dietetyczny : 7-dniowy jadłospis, indywidualnie dobrany plan treningowy dostosowany do możliwości i kontuzji Dawida - priorytet na górne partie i lżejszy trening na nogi, nie obciążający mocno stawów kolanowych.

Wynik: - 11,5 kg redukcji wagi, przy czym analiza składu ciała fałdomierzem wykazała wzrost beztłuszczowej masy ciała o 0,5 kg. Wniosek: spadek tkanki tłuszczowej aż o 12 kg, przy równoczesnym zwiększeniu masy mięśniowej i metabolizmu.

czytaj dalej

Kamil - 7 tygodni rekompozycji

26 listopada 2020

Ostatni czas przynosi nam wiele przeciwności w kontekście pracy nad sylwetką i doskonalenia formy. Częściowo pozamykane siłownie stanowią utrudnienie w zapewnieniu odpowiednich warunków do ćwiczeń i ciągłości treningowej. Dla niektórych to jednak żaden problem! Przedstawiam Wam Kamila, z którym zaczęliśmy współpracę dokładnie 1 października - zaledwie dwa tygodnie przed lockdown'em siłowni. Jak widać na załączonym obrazku - dla chcącego nic trudnego, a niektórzy nie szukają powodu, tylko sposobu!

Czas współpracy: 7 tygodni,

Wykorzystana oferta: plan dietetyczny - 7-dniowy jadłospis, plan treningowy w systemie split - 6x w tygodniu z priorytetem na górę klatki, szerokość pleców i obręczy barkowej,

Wynik: tylko -1.9 kg wagi, przy czym rekompozycja wyniosła +3,5 kg masy mięśniowej i aż -5,4 kg tkanki tłuszczowej. Jak na ten czas, uważam, że efekty są piorunujące, co widać gołym okiem.

czytaj dalej

Wojtek - okres "Reverse Diet"

12 listopada 2020

Praca jako dietetyk i trener polega na pomocy w realizacji celów sylwetkowych, zdrowotnych i poprawie ogólnego komfortu życia pacjenta. Służyć mogą temu różne narzędzia i działania. Dobry trener i dietetyk powinien być nie tylko dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale posiadać również warsztat umiejętności i wiedzę z zakresu psycholgii i pedagogiki, aby odpowiednio rozpoznawać problemy, czy potrzeby klienta i potrafić opracować odpowiedni, inywidualny model działania. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj kondycja psychiczna pacjenta, a w tym chociażby jego relacje z odżywianiem i motywacja do prowadzenia zdrowego trybu życia. W praktyce codziennej, najczęściej mierzę się a z problemami nadmiernej masy ciała, co wynika ze zbyt dużej podaży kalorii, przy znikomej aktywności fizycznej oraz ze skutkami takiego stanu rzeczy. Działania są więc skupione na opracowaniu odpowiedniego modelu diety redukcyjnej, wprowadzeniu w życie regularnych treningów lub innych aktywności fizycznych oraz dbaniu o motywację do prowadzenia zdrowego trybu życia. Nie każda współpraca wygląda jednak tak samo, a problem nie zawsze tkwi w tych aspektach - tak właśnie było w przypadku Wojtka.

Czas współpracy:  3 miesiące,

Wykorzystana oferta: Plan diety "reverse diet", jako wyjście z destrukcyjnej diety redukcyjnej, a następnie Plan diety z nadwyżką kaloryczną - zorientowany na budowę siły i masy mięśniowej, 6-dniowy plan treningowy split do wykonywania we własnym zakresie, współpraca zdalna z regularną kontrolą postępów i wprowadzaniem bieżących korekt do planu, czyli podnoszeniu kaloryczności.

Wynik: +6,3 kg beztłuszczowej masy ciała, -0,5 kg tkanki tłuszczowej, zwiększenie potencjału metabolicznego - podaż kalorii z 2000 kcal na 4000 kcal! Zwiększenie siły: wyciskanie leżąc, max: 100 kg -> 140 kg, przysiad w serii x5: 100 kg -> 150 kg, martwy ciąg, max: 130 kg -> 230 kg.

czytaj dalej

Kamil - współpraca zdalna

8 listopada 2020

Choć zdjęcie porównawcze z przymrużeniem oka, to myślę, że nikt nie zaśmiałby dziś zakpić z dawnej sylwetki Kamila widząc ogrom pracy i niesamowite efekty ????, które udało nam sie osiągnąć na przestrzeni lat współpracy. Wielki szacunek dla Kamila za udowodnienie nam dokąd może zaprowadzić ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego sobie celu - nieważne z jakiegokolwiek punktu i kiedy zaczynamy!

Czas współpracy:  w sumie około 4 lat,

Wykorzystana oferta: współpraca zdalna, a w tym kilka planów dietetycznych zarówno zorientowanych na redukcję, jak i w dalszym etapie budowę masy mięśniowej, podobnie z planem treningowym dostosowanym pod aktualnie założone cele,

Wynik: niestety brak dokładnych danych, nasza współpraca rozpoczęła się przed budową serwisu, gdzie dziś dokładnie śledzimy efekty podopiecznych. Myślę jednak, że ta przemiana to dobre kilkanaście kilogramów rekompozycji!

czytaj dalej

Kaja i Tomek - przyspieszona metamorfoza

5 listopada 2020

Stawiając sobie kolejne cele, chcielibyśmy, aby wszystko układało się zgodnie z ułożonym przez nas w głowie planem. Niestety, w życiu nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć i wręcz przeciwnie - często stawiani jesteśmy w sytuacji, której totalnie się nie spodziewamy i która skrajnie krzyżuje nam plany. Tak było w tej historii. Metamorfoza Tomka i Kaji miała trwać równo 3 miesiące, a najbardziej drastyczne zmiany w planie i spektakularne efekty planowaliśmy właśnie na ostatni miesiąc współpracy. Całe szczęście, że Kaja z Tomkiem przepracowali mocno i sumiennie pierwsze 2 miesiące współpracy, odnotowując świetne efekty, totalnie bez zapowiedzi, w nieplanowany dzień pomiarowy, w którym dopiero co dowiedzieliśmy się o zamknięciu siłowni. Myślę, że ten fakt nadaje tylko większej wagi sukcesowi, jaki udało nam się osiągnąć, a do pozostałych 4 tygodni jeszcze wrócimy - kiedy tylko los na to pozwoli!

Czas współpracy:  2 miesiące,

Wykorzystana oferta: Plan diety redukcyjnej w parze (7-dniowy), 5-dniowy plan treningowy ustalony na treningach personalnych, Trening personalny "DUET" - 2 razy w tygodniu, pozostałe 3 treningi wykonywane były przez Tomka i Kaję we własnym zakresie, dlatego tą współpracę można uznać również za Coaching.

Wynik: wspólnie: strata 13,5 kg tkanki tłuszczowej (Kaja: -5,5 kg, Tomek: -8kg), przyrost beztłuszczowej masy ciała 4 kg (Kaja: +3,5 kg, Tomek +0,5 kg).

czytaj dalej

Wojtek - etap pierwszy: redukcja

29 czerwca 2020

Dla wszystkich z nas, okres obostrzeń i ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19, wiązał się z wprowadzeniem sporych zmian na wielu płaszczyznach życia. Szczególnie negatywnie wpłynęło to na nasz styl życia, utrudniając realizację dotychczsowych treiningów, ograniczając możliwości uprawiania sportu i obniżając naszą ogólną motywację do zdrowego odżywiania. Ścisła kwarantanna znacznie zmniejszyła spontanicznie podejmowaną przez nas aktywność fizyczną w ciągu dnia, ale przede wszystkim tą, związaną z realizacją dotychczas wykonywanych treningów. Zaburzenie rytmu dnia, stres i zmiana charakteru pracy mogły powodować częstsze podjadanie w ciągu dnia, częstsze sięganie po alkohol i podejmowanie gorszych wyborów żywieniowych. W efekcie waga statystycznego Polaka rosła średnio w tempie 0,5 kg /tydz. Jednak nie w każdym przypadku.

Czas współpracy:  3 miesiące,

Wykorzystana oferta: Plan diety redukcyjnej (21 dni), 4-dniowy plan treningowy do wykonywania w warukach domowych, trening instruktażowy.

Wynik: utrata równo 10 kg wagi.

czytaj dalej